Wnętrza

3 kwiaty doniczkowe, które nie wymagają dużo opieki

Artykuł partnera.

Jeśli często zapominasz podlewać kwiaty czy rośliny, a jednocześnie chciałbyś, żeby ozdabiały twój dom, to te kwiaty doniczkowe są stworzone właśnie dla ciebie.

Kwiaty doniczkowe, które nie wymagają dużo opieki?

Są to rośliny, które tolerują suchość i wysoką temperaturę w mieszkaniu zimą, obecność kurzu, a także znoszą zacienienie. Jednocześnie konieczność ich pielęgnacji jest minimalna. Te kwiaty doniczkowe są też bardzo piękne, wśród nich jest wiele roślin kwitnących i roślin o ozdobnym ulistnieniu.

Jedną z takich roślin jest czubatka Chlorophytum. Doskonale toleruje suche powietrze i wysoką temperaturę pokojową. Nie jest zbyt wybredna, jeśli chodzi o oświetlenie – efekt dekoracyjny traci dopiero w bardzo ciemnym miejscu. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, a ta niesamowita roślina oczyszcza atmosferę mieszkania ze szkodliwych zanieczyszczeń i promieniowania elektromagnetycznego. Jej zakrzywione liście tworzą piękną szeroką rozetę, a od czasu do czasu rozety wyrastają na długich szypułkach, które można ukorzenić..

Abutilon (klon kryty) kwitnie spektakularnie: jego duże kwiaty mają dzwonkowaty kształt. Jej liście są podobne do klonu. Występują w różnych kolorach: białym, różowym, żółtym, czerwonym. Abutilon toleruje suchość i ciepło w mieszkaniu, a doniczkę z tą rośliną można postawić zarówno na parapecie, jak i iw pewnej odległości od niego.

Hibiskus (róża chińska) to rozłożysty krzew z ogromnymi kwiatami misy, najczęściej czerwonymi, z długim słupkiem. Jednak roślina ma wiele odmian, występują zarówno białe, jak i różowe kwiaty, a nawet – nakrapiane! Hibiskus kwitnie przez cały rok i uwielbia właśnie wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Znajdziesz je w wielu sklepach, a więcej na temat kwiatów doniczkowych można przeczytać tutaj –  https://ladnydom.pl/.

Kwiaty doniczkowe dla zabieganych

Bardzo popularną rośliną jest dracena Sandera. Jest powszechnie sprzedawana pod nazwą „szczęśliwy bambus” jako wiązka zielonych łodyg umieszczonych w wazonie z wodą i małymi kamykami. Wystarczy postawić tę dracenę w niezbyt nasłonecznionym miejscu i zmieniać wodę co dwa tygodnie.

Bluszcz domowy najlepiej umieścić w wiszącej doniczce, umiarkowanie podlewać i okresowo ścinać. Różnorodne odmiany wymagają wysokiego poziomu oświetlenia. Syngonium ma wiele odmian i uwielbia wilgoć i ciepło – ten gatunek będzie dobrze rósł w kuchni. Dobre podlewanie, jasne miejsce i okresowe przycinanie, aby nie rosło zbyt mocno – to wszystko, czego potrzebuje.

Przepiękny zamiokulkas

Kwiaty doniczkowe, to także Zamiokulkas. Piękne liście, bardziej przypominające gałązki, mięsista konsystencja, korzenie magazynujące wodę i super wytrzymałość sprawiły, że Zamioculcas stał się uniwersalnym kwiatem hodowanym w mieszkaniach. Ta roślina potrzebuje jedynie prostej pielęgnacji. Jego uprawa podlega prostym zasadom. „Mniej znaczy zawsze lepiej”.

Ogromne, do 1 m lub więcej, pierzaste liście naprawdę wyglądają jak gigantyczne gałązki. Gruby półmetrowy ogonek, mięsista faktura oddają charakter tej rośliny. A błyszczący połysk bogatej ciemnozielonej barwy i piękne łukowate wygięcie gałęzi nadają zamiokulkasowi efekt nieskazitelności.

Wyjątkowy grubosz

Rodzina Grubosz obejmuje około 300 gatunków roślin, głównie sukulentów. Oprócz sukulentów, które są bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i kształtu, występują również rośliny wodne, a także pnące rośliny zielne, a nawet krzewy drzewiaste. Wspólną cechą wszystkich gruboszy jest ułożenie naprzeciw siebie grubych, mięsistych liści na łodydze, pary liści ułożone są względem siebie poprzecznie. Kształt liści jest owalny, lancetowaty lub spiczasty. Najczęściej w Polsce występuje owalny grubosz (Crassula Ovata). Znany wszystkim pod nazwą „Drzewo Pieniędzy” lub „Drzewo Szczęścia”. Jego ojczyzną jest Afryka Południowo-Zachodnia, jego wzrost w warunkach naturalnych może sięgać 3 m. W mieszkaniu osiągają do 1,5 m wysokości, o rozgałęzionych pędach, o mięsistych, zaokrąglonych, błyszczących liściach. Liście są ciemnozielone, czasem czerwone na brzegach. Kwiaty są kremowe.

Zielony pieniążek

Rodzaj Pilea łączy ponad 400 gatunków i należy do rodziny pokrzywowatych (Urticaceae). Wśród licznych gatunków można spotkać zarówno rośliny jednoroczne, jak i byliny.Pilea jest rośliną mrozoodporną, osiągającą 0,4 m wysokości i mającą ozdobne ulistnienie. Roślina ta najczęściej uprawiana jest w ogrodach zimowych, ciepłych rabatach i witrynach sklepowych. Pilea Cadieu różni się szybkim wzrostem. Przez cały rok temperatura powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić około 25 stopni. Wiosną i latem kwiat należy podlewać w taki sposób, aby mieszanka gleby w doniczce była zawsze lekko wilgotna. Zimą podlewanie przeprowadza się tylko wtedy, gdy podłoże wyschnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.