Budowa i remont

Dlaczego warto wybrać beton najwyższej jakości?

Artykuł sponsorowany.

Prowadzisz inwestycję budowlaną lub ją planujesz? Jednym z jej etapów jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, w tym m.in. betonu. Możesz postawić na produkcję betonu we własnym zakresie przy użyciu betoniarki lub zdecydować się na zakup najwyższej jakości produktu z betoniarni. W tym artykule skupimy się na tym drugim rozwiązaniu i sprawdzimy, dlaczego warto kupić beton wysokiej klasy.

Co wpływa na jakość betonu?

Wpływ na jakość betonu ma wiele czynników. Niezwykle ważna jest czystość kruszywa oraz zastosowanie odpowiednich proporcji: cementu, kruszywa i wody. Należy także kontrolować wilgotność całej mieszanki, aby po stwardnieniu beton charakteryzował się bardzo dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi i parametrami technicznymi. W przypadku produkcji we własnym zakresie trudno o zachowanie dokładnej kontroli. W konsekwencji powstały beton ma niższą klasę niż ten pozyskiwany z betoniarni. 

Dlaczego warto kupić beton wysokiej jakości z betoniarni?

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto kupić dobrej jakości beton ze sprawdzonej betoniarni. Poniżej skupiamy się na trzech podstawowych z nich.

Wysoka i powtarzalna jakość produktu 

Poszukując wysokiej jakości betonu, warto sprawdzić ofertę lokalnych betoniarni. W tego typu miejscach produkcja prowadzona jest w sposób automatyczny i w ramach wcześniej przygotowanego procesu technologicznego. Wszystko odbywa się w kontrolowanych warunkach, dzięki czemu partie betonu są powtarzalne w zakresie ich wytrzymałości i potencjału zastosowania. Posiadają również jednakowe proporcje składników. Pod tym względem zakup wysokiej jakości betonu z betoniarni jest zdecydowanie lepszym wyborem, niż własna produkcja.

Możliwość zamówienia większych partii betonu 

Produkcja betonu we własnym zakresie jest ograniczona ze względu na pojemność betoniarki i czas niezbędny do przeprowadzenia pełnego procesu technologicznego. Oznacza to, że może to być opłacalne tylko przy małych potrzebach i wtedy, gdy jakość i powtarzalność betonu nie ma takiego znaczenia. W większości przypadków jest to jednak bardzo istotne. W przypadku prowadzenia większych inwestycji budowlanych, zdecydowanie lepiej zamówić większą partię betonu z betoniarni. Dzięki temu ogranicza się czas prowadzenia budowy. 

Zakup betonu dostosowanego do potrzeb inwestora

Kolejnym atutem zakupu betonu w betoniarni jest to, że inwestor może dostosować skład i parametry produktu do swoich potrzeb. Na jego życzenie betoniarnia może dodać do masy różne domieszki, które wpływają m.in. na plastyczność betonu. Przydaje się to wtedy, gdy niezbędne jest wykonanie konkretnych elementów domu, które wymagają bardziej zaawansowanej obróbki. 

Agrol – renomowana betoniarnia z Gorzowa Wielkopolskiego

Szukasz sprawdzonego dostawcy betonu? Atrakcyjną ofertę przygotowała firma Agrol, czyli renomowana betoniarnia z Gorzowa Wielkopolskiego. Znajdziesz w niej takie rodzaje betonu, jak m.in.: konstrukcyjny, nawierzchniowy, posadzkowy, towarowy i wodoszczelny. Oferta firmy Agrol skierowana jest do klientów z województwa lubuskiego i okolic. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem betoniarni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.