Budowa i remont

Jak stworzyć projekt rezydencji i na co zwrócić szczególną uwagę? Wyjaśniamy!

Artykuł partnera.

Budowa domu to zawsze ogromne wyzwanie logistyczne, jak i finansowe. Jest ono jeszcze większe, gdy mówimy o stawianiu nieruchomości w stylu rezydencji. W takim przypadku w grę wchodzi bowiem mnóstwo detali, od których zależy finalny efekt. O czym dokładnie mowa, jak stworzyć projekt rezydencji i przede wszystkim, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu poszczególnych decyzji? Podpowiadamy!

Jak stworzyć projekt rezydencji i na co zwrócić szczególną uwagę?

Z pojęciem rezydencja spotkał się niemal każdy, ale nie zawsze wiadomo, jak w danej sytuacji rozumieć ten rodzaj zabudowy. Ogólnie rzecz ujmując, przyjmuje się, że rezydencja jest najbardziej luksusowym rodzajem nieruchomości, a aby dany dom można było tak nazywać, musi spełnić wiele ściśle określonych warunków. Co więcej, o wszelkie szczegóły z tym związane trzeba zadbać już na etapie projektowania obiektu.

Rezydencja – czym się charakteryzuje?

Rezydencję spośród wszelkich innych form zabudowy jednorodzinnej cechuje przede wszystkim bardzo duża powierzchnia użytkowa, która wynosi co najmniej 200-300 metrów kwadratowych. Rezydencje znajdują się zazwyczaj na ogromnych działkach, na których oprócz samej nieruchomości, ulokowany jest ogród, taras, a niejednokrotnie także kort tenisowy czy basen. Domy w tym stylu budowane są najczęściej poza miastem, ale w takiej odległości od niego, aby można było łatwo i szybko dostać się do centrum. Mamy więc tutaj do czynienia z jednej strony ze spokojem i życiem w oderwaniu od miejskiego rytmu, z drugiej jednak z dostępem do infrastruktury drogowej.

Projekt rezydencji – co powinien zawierać i jak przygotować?

Domy w stylu rezydencji mogą być zaprojektowane w przeróżnej estetyce, a architekt powinien wziąć pod uwagę zarówno potrzeby i wymagania samego inwestora, jak i obowiązujące uregulowania i standardy. Nie bez znaczenia są także rynkowe trendy, koniec końców jednak rezydencja musi być atrakcyjna wizualnie, ale także niezwykle funkcjonalna. To dlatego tak istotne jest to, aby wnętrza rezydencji były przestronne, nowoczesne i odpowiadały nawet najbardziej wymagającym domownikom. Rezydencja powinna być przy tym łatwa i tania w utrzymaniu, m.in. dzięki zainstalowaniu energooszczędnych rozwiązań.

Budowa rezydencji – jak podejść do tematu?

Rezydencja to nadal symbol luksusu, ale w nowoczesnym wydaniu. Budowa takiej nieruchomości wiąże się z ogromnym, często wielomilionowym wydatkiem, dlatego nie każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli jednak komuś zależy na postawieni właśnie rezydencji powinien zlecić to zadanie fachowcom, którzy nie tylko doradzą, ale i od początku do końca zrealizują taką inwestycję. Tym bardziej, że budowa rezydencji to złożone i czasochłonne wyzwanie, które składa się z szeregu etapów i formalności do zrealizowania.  Na uwagę zasługuje firma New House, która oferuje gotowe projekty rezydencji, a następnie budowę nieruchomości pod klucz. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie  https://new-house.com.pl/rezydencje#gotowe-projekty, a najlepiej skontaktować się z firmą bezpośrednio i ustalić indywidualne warunki współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.