Rodzina

Kawalerka czy mieszkanie dwupokojowe – co bardziej opłaca się kupić w Lublinie?

Wiele osób planujących zakup nowego mieszkania w Lublinie ma do rozstrzygnięcia niełatwy dylemat: lepiej zainwestować w kawalerkę czy w dwupokojowy lokal? Obie opcje mają zarówno plusy, jak i minusy, dlatego przed podjęciem decyzji należy dobrze się zastanowić.

Kawalerka w lublinie – dlaczego warto?

W poszukiwaniu nowego mieszkania na sprzedaż w Lublinie mnóstwo nabywców wyraża ogromne zainteresowanie kawalerkami. Nie dzieje się tak bez powodu – przede wszystkim z uwagi na atrakcyjną cenę. Kawalerka to doskonała lokata kapitału – wartość tego typu nieruchomości szybko idzie w górę, w związku z czym na sprzedaży można nieźle zarobić. Opłacalny jest także wynajem – krótko- i długoterminowy. Poza tym kawalerka sprawdza się doskonale w roli pierwszego mieszkania, jedna ze względu na nieduży metraż raczej nie jest dobrym pomysłem dla par.

 Mieszkanie dwupokojowe – jakie ma zalety?

Największym atutem mieszkania dwupokojowego jest – w porównaniu z kawalerką – więcej przestrzeni. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia taki nabytek jest korzystniejszy dla kieszeni – im większa powierzchnia mieszkania, tym niższa cena za metr kwadratowy. Dwupokojowe mieszkanie w Lublinie, np. o metrażu 50 m kw., znakomicie nadaje się dla rodziny z jednym dzieckiem. Zdaje także egzamin jako mieszkanie inwestycyjne, niemniej należy liczyć się z tym, że zakup mieszkania na wynajem zwraca się dopiero średnio po kilkunastu latach.

Mieszkanie dwupokojowe czy kawalerka – co lepsze?

O wyborze pomiędzy kawalerką a mieszkaniem dwupokojowym decyduje szereg indywidualnych przesłanek – przeznaczenie lokalu, finansowe możliwości nabywcy etc. Eksperci z firmy deweloperskiej Orion podsuwają jeszcze inne rozwiązanie, a Mianowice zakup dwóch kawalerek w Lublinie zamiast jednego mieszkania dwupokojowego. Wymaga to oczywiście nieco większych nakładów finansowych, lecz z drugiej strony zysk ze sprzedaży czy wynajmu też jest większy. Warto sprawdzić, co dokładnie proponują deweloperzy i przeanalizować oferty pod kątem własnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.