Mieszkanie w Lublinie – rynek wtórny czy pierwotny?
Artykuł sponsorowany.
Decyzja o zakupie mieszkania wymaga uwzględnienia wielu czynników. Lubelski rynek nieruchomości daje ogromne możliwości wyboru, przy czym wiele osób musi rozstrzygnąć ważny dylemat: lepiej nabyć lokal od dewelopera czy z drugiej ręki?
Mieszkanie w Lublinie z rynku wtórnego – jakie ma zalety?
Mieszkania z rynku wtórnego w Lublinie cieszą się sporą popularnością. Wynika to w głównej mierze z możliwości negocjowania ceny oraz szybkiej finalizacji transakcji. W niektórych przypadkach nie ma konieczności przeprowadzania remontu czy nawet urządzania mieszkania, ale oczywiście nie zawsze jest to regułą. W przypadku mieszkań z drugiej ręki nie problemu z weryfikacją okolicy pod kątem bezpieczeństwa oraz infrastruktury komunikacyjnej i handlowo-usługowej. Trzeba jednak pamiętać o drugiej stronie medalu, bo mimo pewnych udogodnień mieszkania z rynku wtórnego pod różnymi względami są dużo mniej atrakcyjne niż nowe nieruchomości.
Mieszkanie w Lublinie z rynku pierwotnego – dlaczego warto?
Znajdujące się w ofercie deweloperów mieszkania na sprzedaż w Lublinie kosztują więcej niż te z rynku wtórnego, a na wprowadzenie się do własnego M4 trzeba dłużej poczekać. Jak jednak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Orion, korzyści płynące z takiej inwestycji są znacznie większe. Przede wszystkim nie ma konieczności przeprowadzania kosztownego remontu – i to przez wiele lat. Ponadto mieszkanie jest objęte gwarancją deweloperską, a koszt jego eksploatacji nie jest wysoki. Nowe lokale są starannie wykończone – nowoczesne budownictwo wyróżnia się funkcjonalnością i estetyką. Deweloperzy wprowadzają rozmaite rozwiązania podnoszące jakość życia. Mowa tu m.in. o windach, miejscach parkingowych, placach zabaw dla dzieci, łatwym dostępie do środków transportu publicznego czy ułatwieniach dla osób niepełnosprawnych. Nie bez znaczenia jest również to, że nowe mieszkanie łatwiej jest sprzedać lub wynająć, a ponieważ jest kupowane bezpośrednio od dewelopera, nie trzeba płacić prowizji agentom nieruchomości.