Wnętrza

Wanna czy prysznic – co sprawdzi się lepiej?

Artykuł sponsorowany.

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem bywa trudny. Oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego przed zakupieniem konkretnego produktu warto się im przyjrzeć. Co sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku – wanna czy prysznic?

Zalety prysznica

Największą zaletą kabin prysznicowych są ich kompaktowe wymiary. Takie konstrukcje zmieszczą się wszędzie, nawet w bardzo małych łazienkach zajmujących tylko kilka metrów kwadratowych. Pozwalają one również na sprawne umycie się o poranku, kiedy to większość ludzi nie ma czasu na długie kąpiele. Kabiny prysznicowe bez brodzika wyglądają również bardzo stylowo i wpisują się w nowoczesne wnętrza.

Prysznic uchodzi także za rozwiązanie pozwalające na oszczędzanie wody, ale wszystko zależy od okoliczności. Jeśli masz długie włosy i planujesz je umyć w kabinie, może okazać się, że zużyjesz podobną ilość cieczy jak w przypadku kąpieli w wannie. Podobnie jest też wtedy, kiedy kochasz wygrzewać się pod gorącą wodą i przedłużasz branie prysznica do kilkunastu minut.

Zalety wanny

Niezaprzeczalną zaletą wanny jest możliwość zażywania długich, gorących kąpieli. Dla niektórych osób atut ten znacznie przeważa nad prysznicami. W wannie można skorzystać z kul do kąpieli o naturalnym aromacie czy bez problemu ogolić nogi, co pod prysznicem jest nieco trudniejsze. Jest to również świetne miejsce do zrobienia maseczki na twarz czy włosy, które wymagają odczekania kilku minut przed spłukaniem.

Wannę można połączyć z kabiną prysznicową poprzez zamontowanie specjalnej zasłonki. Takie produkty znajdziesz m.in. w sklepie Oltens. Parawany chronią pozostałą część pomieszczenia przed zachlapaniem, jednocześnie pozwalając na korzystanie z wanny dokładnie tak samo jak w przypadku prysznica.

Wybór odpowiedniego rozwiązania

Wybór jednej z dostępnych opcji powinien zależeć wyłącznie od metrażu danego wnętrza i potrzeb jego właściciela. Kompromisem pomiędzy tymi dwiema możliwościami jest parawan nawannowy, który pozwala zarówno na wzięcie szybkiego prysznica, jak i długie kąpiele w wannie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.