Wnętrza

Przegląd najnowszych grzejników Kermi – katalog 2021

Artykuł sponsorowany.

Grzejniki Kermi, kabiny prysznicowe Kermi, piękny styl, nowoczesny design, niezawodność i oszczędność! To główne i zarazem najważniejsze cechy, jakimi można określić produkty firmy KERMI. Producent przywiązuje również ogromną uwagę na kluczowy dziś aspekt środowiskowy, czyli produkcja przy pełnej odpowiedzialności za zasoby naturalne, ekologię zrównoważony rozwój i wysoką efektywność energetyczną cyklu produkcji. Styl i nowoczesny design przejawia się w pięknych liniach grzejników, które wcale nie muszą już mieć tak znanych nudnych form i kształtów i występować tylko w białym kolorze. Dzisiejsze standardy w budownictwie i projektowaniu wnętrz wymuszają na producentach najwyższą jakość wykończenia każdego detalu. Klienci mają wysokie oczekiwania, mogą i przebierają w ofertach wielu producentów stąd dbałość o każdy detal i efekt końcowy produkcji jest kluczowy dla utrzymania się na rynku. Nie tylko jakość wykonania, ale również powierzchnia i struktura wykończenia jest istotna.

Gama kolorystyczna, ciekawy design grzejników Kermi!

Producent Kermi oferuje bogatą paletę wyrazistych kolorów RAL, kolorów strukturalnych oraz stonowanych np. wersji soft (mat). Ponadto znaczna gama grzejników łazienkowych i dekoracyjnych dostępna jest również z powłoką galwaniczną chrom, wraz z niezbędnymi akcesoriami. Powłoki lakiernicze dostępne są zarówno dla grzejników jak i kabin natryskowych. W pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności lub w sytuacji montażu grzejnika w strefie rozprysku wody z toalet, pisuarów, w obszarach nad i obok wanny, kabin natryskowych, przy umywalkach i toaletach publicznych, Kermi oferuje dodatkową powłokę, która nie wpływa w żaden sposób na estetykę, a zapewnia optymalną ochronę przed korozją.

Fenomen tego rozwiązania polega na tym, że warstwa zabezpieczająca nanoszona jest w pierwszej kolejności na grzejnik przed lakierowaniem proszkowo. W efekcie nie ma żadnej różnicy w powłoce zewnętrznej i wyglądzie, grzejnik Kermi nie wyróżnia się w stosunku do grzejnika bez powłoki antykorozyjnej. Specjalna powłoka dostępna jest dla całej gamy produktów Kermi tj. grzejników płytowych, łazienkowych, dekoracyjnych, ścian grzewczych oraz konwektorów. Odpowiednio dla grzejników płytowych Kermi stosuje się również powłokę ochronną nakładaną metodą cynkowania ogniowego.

Kolejnym atutem produktów Kermi jest obszerna oferta wymiarowa, zdolna dopasować się do niemal każdych wymagań indywidualnych klienta, czy wymagań na zapotrzebowanie mocy w pomieszczeniu. Ściany grzewcze, grzejniki płytowe Kermi czy dekoracyjne, dostępne są w różnych wysokościach, szerokościach, głębokościach i mocy grzewczej. Blisko 400 wielkości wymiarowych w ramach każdej serii, ogromna różnorodność rodzajowa typów przyłączy i ponad 6 mln różnych grzejników spełniających wymogi nowoczesnego wzornictwa.

Wymień stary grzejnik żeliwny na nowy – grzejniki modernizacyjne Kermi!

Dodatkowo wiele modeli grzejników płytowych tzw. modernizacyjnych umożliwia sprawną wymianę na nowoczesny oszczędny system ogrzewania poprzez dostosowanie się wymiarami montażowymi do starych kaloryferów żeliwnych. Grzejniki płytowe w tym grzejniki modernizacyjne Kermi występują w wariantach wykończenia płyt frontowych; Profil, Plan, Line i grubościach typu; 10,11,12,20,21,22,30,33. Katalog grzejników Kermi zawiera  wszelkie niezbędne informacje techniczne, pomocne w wyborze właściwego sposobu montażu i doboru właściwych akcesoriów.

Najczęściej stosowane modele grzejników płytowych to kermi V22 600 × 1000, kermi V22 600 × 1200. Odpowiednio w grzejnikach łazienkowych kermi b20. Grzejniki dekoracyjne Kermi oraz łazienkowe mogą być dodatkowo zasilane grzałką elektryczną w systemie mieszanym tzn. we współpracy z obiegiem grzewczym, którego źródłem jest kocioł grzewczy. Istnieje również możliwość, aby grzejniki zasilane były tylko i wyłącznie elektrycznie. Jest to coraz częściej spotykana forma ogrzewania pomieszczeń, zwłaszcza w budynkach bez dostępu do miejskiej sieci grzewczej, czy też w rozpędzającym się budownictwie pasywnym, niskoemisyjnym.

Innowacyjna technologia Kermi therm x2

Należy również wspomnieć o unikatowej technologii stosowanej w grzejnikach płytowych, jaką jest „kermi x2”. Technologia ta powoduje, że czas nagrzewania grzejnika jest krótszy nawet o 25%, sprawniejszą wymianę / przekazanie ciepła do otoczenia i mniejsze zużycie energii grzewczej nawet o 11%. Technologia x2 podnosi efektywność instalacji grzewczej do najwyższych standardów.

Sekret wydajności i oszczędności kryje się w systemie przepływu szeregowego czynnika grzewczego przez grzejnik. W technologii kermi therm x2 w pierwszej kolejności nagrzewa się płyta frontowa, a nie wszystkie naraz jak ma to miejsce w klasycznych grzejnikach płytowych. W ten sposób ciepło przekazywane drogą promieniowania skutecznie i w krótszym czasie ogrzewa pomieszczenie, a nie ścianę okienną. W standardowym trybie pracy grzejnika moc płyty frontowej jest wystarczająca, a dopiero przy zwiększonym zapotrzebowaniu na ciepło rozpoczyna się przepływ przez drugą płytę grzewczą.

W efekcie czas ogrzania pomieszczenia do zakładanej temperatury jest znacznie krótszy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Zastosowana technologia czyni grzejniki panelowe Kermi energooszczędnymi, zdolnymi do pracy w każdej instalacji grzewczej, z każdym źródłem ciepła i w pełni wykorzystać potencjał oszczędzania energii. Wystarczy poprosić użytkowników Kermi grzejników o opinię, aby utwierdzić się w przekonaniu o właściwym wyborze sprawdzonych rozwiązań na miarę XXI wieku.

Ogrzewanie domu.

Nowoczesne kabiny prysznicowe Kermi!

Idealną parą dla grzejnika w nowej lub modernizowanej łazience jest kabina prysznicowa Kermi, lub ścianka typu WALK-IN Kermi. Najpopularniejszymi seriami są serie Kermi Osia, Kermi Cada XS, Kermi Acca. W tych podstawowych ekonomicznych seriach wszystkie powyższe modele uzupełniają się wzajemnie i spełniają wygórowane oczekiwania klientów i projektantów.

Cechują się wyjątkowym delikatnym, ale również i wyrazistym wzornictwem. Każdy model z oferty kabin prysznicowych Kermi, może zostać zamontowany na brodziku lub postawiony na posadzce. Szereg rozwiązań umożliwia każdą konfigurację i gwarantuje szczelność zgodną z przyjętymi normami. Co jest najważniejsze przy wyborze kabiny prysznicowej, a właściwie czym należy się kierować, aby nie wpaść jak przysłowiowa śliwka w kompot? Każdy ma swoje powody, estetyka, kolor, sposób montażu czy otwierania, a nawet grubość szkła.

Wszystko oczywiście ma znaczenie, ale w gruncie rzeczy to przyjemność codziennego korzystania i poczucie niezawodności jest kluczowe dla postrzegania marki i dalej – jakości produktu. Jeśli zawiasy, rolki, uszczelki magnetyczne, pracują płynnie, nie zacinają się, nie opuszczają się i nie wydają podejrzanych dźwięków, to postrzegamy całość jako dobrą jakościowo. Zwarta i pewna konstrukcja, oraz prostota montażu również składają się na ostateczną ocenę użytkownika. Łatwość utrzymania w czystości i brak zakamarków to kolejne atuty ułatwiające utrzymanie kabiny i szyb w należytym stanie higienicznym.

Mottem przewodnim Kermi jest to, aby kabina dostarczała czystych przyjemności i mało pracy. W tym celu konstrukcja kabiny ułatwia odprowadzenie wody z powierzchni szyb, okuć i  nie dopuszcza do powstawania miejsc, w których gromadzi się i zalega woda. Wnętrze kabiny jest gładkie, pozbawione wystających elementów, które może obrastać kamień i brud. Okucia wewnątrz kabiny Kermi są tak zaprojektowane, aby były zlicowane z powierzchnią wewnętrzną szyby. Jedyne, na czym należy się skupić to wszystkie części mechaniczne jak samounoszące się zawiasy, uchwyty, uszczelki, które w zamian będą cieszyć oko bezawaryjnym działaniem i pięknym wyglądem przez szereg lat.

Trwałe i bezproblemowe podczas czyszczenia – kabiny Kermi!

A jeśli coś mimo wszystko ulegnie uszkodzeniu, to nie ma obawy o części zamienne. To, co wyróżnia KERMI od konkurencji to dostępność części zamiennych w okresie do 20 lat i to nawet po zaprzestaniu produkcji danej serii !!! Zastosowana technologia KermiCLEAN ułatwia utrzymanie szyb kabiny w należytym stanie. Woda nie przylega i nie zasycha na powierzchni szyby, ale spływa, nie powodując nacieków i zanieczyszczeń, jakie powstają w wyniku działania wody o dużej zawartości „kamienia”.

Nie zwalnia to oczywiście użytkownika z czyszczenia kabiny, ale czyni ten obowiązek prostszym, rzadszym i mniej czasochłonnym zajęciem. Dodatkowym atutem jest mniejsze zużycie środków, detergentów co przekłada się również na wymierne oszczędności. Trwałość powłoki została określona i potwierdzona w teście TUV na okres 10 lat. Wszystkie atuty i zastosowane technologie działają niewątpliwie na korzyść producenta kabin Kermi. Pamiętajmy również o zaoszczędzonym czasie i świętym spokoju, jaki uzyskamy, kupując sprawdzony i pewny produkt, bo właśnie te wartości są dziś bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.