Co wykonać najpierw – ogrodzenie czy podjazd?

Planujemy zagospodarowanie naszej działki, zastanawiamy się, co należy zrobić pierwsze – wykonać ogrodzenie czy podjazd? Wbrew pozorom jest to istotne, a każda czynność powinna być dobrze przemyślana.

Co wykonać najpierw – ogrodzenie czy podjazd?

Wszystko zależy od etapu robót na naszej działce. Jeśli posesję oraz ogród projektujemy od początku, zacznijmy od wytyczenia i budowy ogrodzenia. Dzięki temu w przyszłości będzie nam łatwiej, kiedy będziemy dopasowywać spadki nawierzchni. Rozpoczynamy więc od postawienia ogrodzenia, wcześniej podejmując decyzję, gdzie umieścić bramę oraz furtkę. Wyznaczmy ścieżki i podjazd. Po dogłębnym przemyśleniu spadków do odprowadzania wody, można już wykonać podbudowę pod planowaną nawierzchnię podjazdu. Z materiałów do wykorzystania jest między innymi kostka brukowa i kostka granitowa, możemy wyłożyć nimi podjazd, wykorzystajmy też ogrodzenia panelowe, które znajdziemy w sklepie Semmelrock.

Kostka brukowa czy kostka granitowa?

Każdy z materiałów posiada zalety i wady, a ich dopasowanie powinno być dobrze przemyślane. Z zalet kostki granitowej należałoby wymienić funkcjonalność i estetyczny wygląd. Jeśli ktoś lubi rozwiązania naturalne, lepiej trafić nie mógł. Wybierając kostkę granitową mamy duży asortyment kolorów, od czarnych poprzez białe, czerwone i grafitowe. Dzięki swej bardzo dobrej wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, nadaje się do wielu aranżacji. Z wad należy wymienić wysoką cenę kostki granitowej w porównaniu z kostką brukową. Niestety również cena usługi położenia kostki granitowej jest wyższa. Kostka brukowa również dobrze sprawdzi się w wielu aranżacjach, czy to na podjeździe, w ogrodowych alejkach lub wyłożona na tarasie. W sklepie Semmelrock asortyment jest bardzo bogaty, znajdziemy też wiele kolorów kostki brukowej. Kostka brukowa jest tańsza od rozwiązań z kostką granitową, dlatego też klienci bardzo chętnie ją wybierają. Jej kształty to romby, kwadraty i prostokąty oraz specjalne profilowane elementy do układania efektownych kół.

Ogrodzenia panelowe

Uniwersalność ogrodzeń panelowych sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, ale również jako ogrodzenia przemysłowe. Ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe, szczególnie te, które wykonane są z betonu. Czynniki atmosferyczne nie mają na nie większego wpływu. Tego typu ogrodzenia można zamontować na działce niewielkich rozmiarów nawet w kilka godzin. Ich cena jest zachęcająca, cieszą się więc dużym powodzeniem.

Mamy bardzo duży wybór dobrych i niedrogich materiałów budowlanych. Zaplanujmy odpowiednio prace i wybierzmy coś spośród ciekawej oferty sklepu Semmelrock. Jeśli nie mamy konkretnego planu czy projektu, skorzystajmy z propozycji Strefy Inspiracji.

Jeden komentarz do “Co wykonać najpierw – ogrodzenie czy podjazd?

  • 25 lipca 2021 o 09:58
    Bezpośredni odnośnik

    Bardziej niż pewne jest to, że ogrodzenie musi być pierwsze. Przed moim domem wyłożona jest kostka brukowa. Zdecydowanie bardziej się Nam podobała niż granitowa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.