Budowa i remont

Co wykonać najpierw – ogrodzenie czy podjazd?

Planujemy zagospodarowanie naszej działki, zastanawiamy się, co należy zrobić pierwsze – wykonać ogrodzenie czy podjazd? Wbrew pozorom jest to istotne, a każda czynność powinna być dobrze przemyślana.

Co wykonać najpierw – ogrodzenie czy podjazd?

Wszystko zależy od etapu robót na naszej działce. Jeśli posesję oraz ogród projektujemy od początku, zacznijmy od wytyczenia i budowy ogrodzenia. Dzięki temu w przyszłości będzie nam łatwiej, kiedy będziemy dopasowywać spadki nawierzchni. Rozpoczynamy więc od postawienia ogrodzenia, wcześniej podejmując decyzję, gdzie umieścić bramę oraz furtkę. Wyznaczmy ścieżki i podjazd. Po dogłębnym przemyśleniu spadków do odprowadzania wody, można już wykonać podbudowę pod planowaną nawierzchnię podjazdu. Z materiałów do wykorzystania jest między innymi kostka brukowa i kostka granitowa, możemy wyłożyć nimi podjazd, wykorzystajmy też ogrodzenia panelowe, które znajdziemy w sklepie Semmelrock.

Kostka brukowa czy kostka granitowa?

Każdy z materiałów posiada zalety i wady, a ich dopasowanie powinno być dobrze przemyślane. Z zalet kostki granitowej należałoby wymienić funkcjonalność i estetyczny wygląd. Jeśli ktoś lubi rozwiązania naturalne, lepiej trafić nie mógł. Wybierając kostkę granitową mamy duży asortyment kolorów, od czarnych poprzez białe, czerwone i grafitowe. Dzięki swej bardzo dobrej wytrzymałości i odporności na czynniki zewnętrzne, nadaje się do wielu aranżacji. Z wad należy wymienić wysoką cenę kostki granitowej w porównaniu z kostką brukową. Niestety również cena usługi położenia kostki granitowej jest wyższa. Kostka brukowa również dobrze sprawdzi się w wielu aranżacjach, czy to na podjeździe, w ogrodowych alejkach lub wyłożona na tarasie. W sklepie Semmelrock asortyment jest bardzo bogaty, znajdziemy też wiele kolorów kostki brukowej. Kostka brukowa jest tańsza od rozwiązań z kostką granitową, dlatego też klienci bardzo chętnie ją wybierają. Jej kształty to romby, kwadraty i prostokąty oraz specjalne profilowane elementy do układania efektownych kół.

Ogrodzenia panelowe

Uniwersalność ogrodzeń panelowych sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, ale również jako ogrodzenia przemysłowe. Ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe, szczególnie te, które wykonane są z betonu. Czynniki atmosferyczne nie mają na nie większego wpływu. Tego typu ogrodzenia można zamontować na działce niewielkich rozmiarów nawet w kilka godzin. Ich cena jest zachęcająca, cieszą się więc dużym powodzeniem.

Mamy bardzo duży wybór dobrych i niedrogich materiałów budowlanych. Zaplanujmy odpowiednio prace i wybierzmy coś spośród ciekawej oferty sklepu Semmelrock. Jeśli nie mamy konkretnego planu czy projektu, skorzystajmy z propozycji Strefy Inspiracji.

Jeden komentarz do “Co wykonać najpierw – ogrodzenie czy podjazd?

  • Bardziej niż pewne jest to, że ogrodzenie musi być pierwsze. Przed moim domem wyłożona jest kostka brukowa. Zdecydowanie bardziej się Nam podobała niż granitowa.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.