OgródWnętrza

Czym są ogrody zimowe?

Planując zabudowę często marzymy o miejscu przeznaczonym stricte do odpoczynku, podziwiania widoków z ciepłego wnętrza, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Taką możliwość stwarzają coraz to popularniejsze, szklane zabudowy nazywane ogrodami zimowymi. Jak powinna wyglądać konstrukcja takiego ogrodu i jak go urządzić?

Czym jest ogród zimowy?

Na pozór delikatna i przeszklona konstrukcja z jaką kojarzy nam się ogród zimowy to faktycznie skomplikowany i mocny szkielet, który odpowiada za utrzymanie szklanej powierzchni. Ogrodem zimowym nazywane jest przeszklone pomieszczenie często dobudowane do budynku mieszkalnego, może również stanowić oddzielny budynek wolnostojący zaadoptowany np. na oranżerię. To miejsce, w którym można się cieszyć zielenią i pogodą przez cały rok, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków klimatycznych. Czy to lato czy zima, można się zrelaksować i wyciszyć wśród roślinności pod szklanym dachem. Planując budowę takiego ogrodu warto wziąć pod uwagę jego umiejscowienie oraz warunki konstrukcyjne i architektoniczne. Ważna jest również konsultacja z architektem bądź podwykonawcą, by wnętrze było funkcjonalne i nie zmniejszyć termoizolacyjności budynku. Warto dokładnie zaplanować miejsce takiego ogrodu by widok był równie zachwycający co wnętrze.

Konstrukcja ogrodów zimowych

Jedną z najistotniejszych spraw jest materiał, z którego powstanie konstrukcja ogrodu. Do połączeń szkła używa się najczęściej systemów fasadowych słupowo-ryglowych. Popularnym materiałem jest aluminium, cechuje się wysoką trwałością, jakością oraz estetycznym wyglądem. Również nie potrzebuje częstej konserwacji tak jak w przypadku drewna.

wnętrze ogrodu zimowego - szklany dach
Źródło: https://okna-okiennice.eu/

Dobrym pomysłem jest wybór systemów aluminiowych FLANDRIA, które oferuje firma „Lattari”. Dzięki produktom wysokiej jakości, pracowitości, uczciwości i podejściu do klienta, firma z pewnością sporo zyskuje na polskim rynku. Powyższe systemy są stosowane przy produkcji ogrodów zimowych, zabudowy tarasów czy zadaszeń basenów. Ogrody ze szkła mogą być w wersji zimowej jak i letniej:

  • Wersja zimna – stosowana jest do przeszkleń o charakterze sezonowym. Chroni jedynie przed deszczem oraz wiatrem. Nie spełnia funkcji grzewczych. Natomiast jest bardziej ekonomiczna od wersji ciepłej.
  • Wersja ciepła – przeznaczona jest na stworzenie zabudowy całorocznej, której profile posiadają przekładkę termiczną oraz ciepłe szklenie. Taki rodzaj zabudowy ma za zadanie ogrzewać to pomieszczenie.

Ówczesne możliwości konstrukcyjne pozwalają na niemal każdy kształt szklanej zabudowy. Ogrody zimowe FLANDRIA są indywidualnie dopasowywane do klienta co czyni je dodatkowo oryginalnymi. Dodatkowymi zaletami są również duże możliwości w wyborze systemów otwierania – mogą to być drzwi przesuwne, harmonijkowe, na uchył, rozwierne czy dachowe. Istnieje również możliwość instalacji moskitier zarówno jako skrzydło drzwiowe bądź montowane bezpośrednio do ramy okna/drzwi. Stworzenie takiego ogrodu wymaga pracy i cierpliwości, jednak efekty są warte tego wysiłku. Dzięki temu zyskasz nową przestrzeń, która dostarczy Ci spokoju i chwili relaksu. Pełną ofertę firmy znajdziesz na stronie https://okna-okiennice.eu/ .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.