Budowa i remont

Jak nie przepłacać przy kupnie nowego mieszkania od dewelopera?

Chcesz zdecydować się na zakup nowego mieszkania od dewelopera? Wybór jest spory! Jeśli zależy ci na tym, aby nie przepłacać, sprawdź nasze porady. Z nimi możesz oszczędzić na tej kosztownej transakcji!

Ceny mieszkań w Polsce nie należą do niskich. Wysoki wydatek czeka przede wszystkim na osoby chcące mieszkać w dużych miastach, na przykład w Warszawie, Krakowie czy we Wrocławiu. Sporo kosztują również lokale w miejscowościach turystycznych nad morzem i w górach. Gdy także myślisz o tym, aby kupić nowe mieszkanie, ale liczysz się z każdą złotówką, zobacz, jak można zmniejszyć swoje koszty!

Kompromisowa lokalizacja

O cenie mieszkania od dewelopera decyduje przede wszystkim jego lokalizacja. Najwięcej kosztują lokale położone w centrach miast. Mniej z kolei zapłacimy za te znajdujące się na obrzeżach i w podmiejskich miejscowościach.Wobec tego najprostszym sposobem na zmniejszenie kosztów przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego jest wybranie odpowiedniej lokalizacji. Przykładowo, deweloper w Warszawie może nam zaproponować cenę nawet o 3-4 tysiące złotych niższą za jeden metr wtedy, gdy wybierzemy mieszkanie w oddalonej od centrum dzielnicy.Naturalnie, musimy wtedy przeanalizować, czy gorsza lokalizacja spełni nasze wymagania, ponieważ niekiedy nie warto iść na kompromisy.

Metraż mieszkania

O cenie nieruchomości decyduje również jej metraż. Co ciekawe, im mieszkanie mniejsze, tym więcej zapłacimy za metr kwadratowy. Nie oznacza to jednak, że lepiej kupić duży lokal, a zrezygnować z małej kawalerki. Gdy nie potrzebujemy sporego mieszkania, warto wybrać to o mniejszym metrażu. To przyszłościowy zakup, ponieważ takie lokale najlepiej się wynajmują i sprzedają.

Parter albo najwyższe piętro

Możemy oszczędzić na transakcji także wtedy, gdy zdecydujemy się na nabycie mieszkania na parterze lub na najwyższym piętrze – to właśnie tam ceny nieruchomości są niższe, ponieważ lokale te cieszą się mniejszym zainteresowaniem.

Warto także polować na okazje – często mieszkania na parterze i najwyższych piętrach są przeceniane lub deweloper dodaje do nich atrakcyjne bonusy, na przykład darmowe miejsce parkingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.