Budowa i remontWnętrza

Sztuczne kwiaty w domu

Sztuczne kwiaty zyskują coraz większą popularność. Nie dziwi nas to wcale – dzisiejsze modele zupełnie nie przypominają brzydkich kwiatków o dziwnym zapachu, które mieliśmy okazję widzieć przy wizytach na cmentarzu. Dziś w każdym sklepie wnętrzarskim mamy do wyboru kilka rodzajów sztucznych roślin.

Sztuczne kwiaty w salonie

Przy dzisiejszym tempie życia nie wszyscy są w stanie z powodzeniem prowadzić przydomowy ogródek ani nawet dbać o rośliny doniczkowe. Jednak bez nich mieszkanie wydaje się smutne i puste. Dlatego gotowe rośliny doniczkowe, pasujące do wnętrza są świetnym rozwiązaniem.

Rośliny sztuczne możemy ze sobą dowolnie komponować. Wybór mamy naprawdę ogromny: od drzewek, po kwiaty, a nawet całe krzewy! Bardzo modne w nowoczesnych salonach są wysokie, aż po sam sufit zielone trawy. Na parapetach oraz na konsolach i stolikach kawowych królują storczyki we wszystkich kolorach: od bieli po fiolety i róże, a za sofą stoi dostojne drzewko fikusa.

W okresie świątecznym często w polskich domach pojawiają się sztuczne choinki. Polacy lubią je ze względu na wygodę użytkowania: nie trzeba sprzątać opadających igieł, nie trzeba martwić się o wyrzucanie ściętego drzewka, co jest nieekologiczne, można wybrać choinkę w innym niż zwykle, kolorze i można ją używać w rodzinie przez wiele lat.

Sztuczne kwiaty na balkonie i na tarasie

Sztuczne tuje i bluszcze świetnie będą prezentować się w donicach przed domem, na tarasie lub balkonie. W naturalnych tujach często siedzą szkodniki, mnożą się pająki oraz kleszcze, więc jeśli chcemy oszczędzić sobie takiego towarzystwa w naszym pobliżu, sztuczne krzewy będą rozwiązaniem.

Modne sztuczne kwiaty

Do najmodniejszych należą kwiaty doniczkowe w formie zielonych roślin: sukulentów oraz łodyg liściastych. Łodygi monstery lub palmy świetnie będą prezentować się w wazonie ze szkła, w kolorze złotym lub srebrnym. Hitem sypialni i toaletek są flowerboxy wykonane ze sztucznych róż. Dodatkowo bardzo popularne stały się kaktusy, które śmiało można mieć przy małych dzieciach i zwierzętach: ryzyko pokłucia się lub zatrucia rośliną zostaje zminimalizowane.

Jeden komentarz do “Sztuczne kwiaty w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.