Budowa i remont

4 kroki do wyboru dostawcy gazu płynnego

Artykuł partnera.

Coraz więcej gospodarstw domowych w Polsce jest ogrzewanych gazem płynnym ze zbiornika. Montaż instalacji jest możliwy praktycznie wszędzie – bez względu na wielkość posesji oraz poziom wód gruntowych na danym terenie. Kluczowe znaczenie ma tu wybór odpowiedniego dostawcy paliwa.

Określ własne potrzeby

Pierwszym krokiem do wyboru dostawcy gazu płynnego jest określenie indywidualnych potrzeb w tym zakresie. Trzeba mieć na uwadze takie kwestie jak przede wszystkim: użytkowa powierzchnia domu, liczba domowników, rozmiary działki oraz poziom wód gruntowych. Eksperci z Amerigas na większe posesje zlokalizowane na obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych polecają zbiorniki naziemne, natomiast w przy niskim poziomie wód gruntowych i na mniejszych posesjach idealnie sprawdzają się zbiorniki podziemne.

Sprawdź wiarygodność dostawcy

Dostawca gazu płynnego powinien cieszyć się mocną pozycją na rynku oraz zaufaniem ze strony klientów, na co składają się rozmaite czynniki. Firma musi bezwzględnie posiadać niezbędne zezwolenia ze szczególnym wskazaniem na koncesję na obrót paliwami. Ważne jest to, aby odbiorca miał pełną świadomość tego, że to właśnie na nim spoczywa obowiązek zweryfikowania dostawcy. Przy tej okazji pojawia się jeszcze jedna istotna kwestia odnosząca się do polityki cenowej. W tym obszarze klient nie może mieć wątpliwości i zastrzeżeń, dlatego raz jeszcze warto podkreślić, aby nawiązywać współpracę z doświadczonymi firmami takimi jak Amerigas. Opinie na temat świadczonych przez nią usług zdecydowanie zachęcają do zapoznania się z jej ofertą.

Bezpieczeństwo użytkowania instalacji

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny musi być w stu procentach bezpieczna – jej montaż należy zlecać wyłącznie profesjonalistom znającym branżę od podszewki. Obsługa powinna obejmować nie tylko projekt i montaż instalacji, ale również serwis techniczny. Istotne jest to, aby firma spełniała najbardziej restrykcyjne standardy techniczne oraz  z obszaru ochrony  przeciwpożarowej.

Jakość gazu

Efektywność ogrzewania gazem płynnym zależy w ogromnym stopniu od jego jakości. Omawiane paliwo wyróżnia się licznymi zaletami przynoszącym użytkownikom szereg korzyści, ale tylko pod warunkiem, że jest to gaz wysokogatunkowy i pochodzący z pewnego źródła. Powinny to zresztą potwierdzać stosowne certyfikaty. Gaz płynny jest ekologicznym i czystym paliwem, które spala się praktycznie w całości – nie powstają przy tym szkodliwe dla środowiska substancje. Charakteryzuje się ponadto wysoką kalorycznością i świetną wydajnością.

Jeden komentarz do “4 kroki do wyboru dostawcy gazu płynnego

  • Zdecydowałem się na zbiornik naziemny, właśnie przez wody gruntowe. Bardzo dokładnie sprawdziłem na jakiej zasadzie ma to wyglądać. Ze wszystkiego jest zadowolony.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.