Budowa i remont

Projekty garaży – zobacz, czym zaskoczy Murator?

Artykuł sponsorowany.

Garaż to jeden z najważniejszych elementów ujętych w planie zagospodarowania działki. Prócz możliwości bezpiecznego zaparkowania pojazdu w jego wnętrzu, pozwala on także na przechowywanie sprzętów ogrodniczych i innych przedmiotów przydatnych w każdym domu. Wiele ciekawych projektów garaży znajdziemy w kolekcji MURATORA. Jakie propozycje przygotowali dla nas specjaliści, jaki typ garażu warto wybrać oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu?

Projekty garaży od MURATORA

Katalog MURATORA to nie tylko projekty domów. Dostępne są w nim również gotowe plany architektoniczne garaży, które bez trudu dopasujemy do stylistyki budynku mieszkalnego. Do wyboru mamy koncepcje obiektów jedno-, dwu- i wielostanowiskowych, umożliwiających zaparkowanie jednego bądź większej ilości pojazdów. W ofercie zobaczymy garaże z częścią gospodarczą, czyli dodatkowym pomieszczeniem do przechowywania. Możemy zdecydować się także na projekt z funkcją mieszkalną lub rekreacyjną – miejscem na grilla lub ustawienie kompletu mebli ogrodowych pod zadaszeniem. Ciekawym rozwiązaniem jest budynek z wiatą, który umożliwi nam szybkie zaparkowanie samochodu bez konieczności otwierania bramy garażowej. W kolekcji znajdziemy także propozycje pozwalające na późniejszą rozbudowę, które będziemy mogli zmodyfikować w miarę naszych zmieniających się potrzeb i możliwości finansowych.

Jaki typ garażu warto wybrać?

W katalogu MURATORA znajdziemy projekty garaży dedykowanych do realizacji w oparciu o dwie najpopularniejsze technologie – murowaną i szkieletową. Budynek z drewna będzie znacznie szybszy i tańszy w realizacji, umożliwiając nam sprawne zakończenie inwestycji.  Starannie zaimpregnowany oraz regularnie konserwowany, będzie odporny na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Alternatywą dla niego jest garaż murowany, chętnie wybierany przez osoby poszukujące najtrwalszych rozwiązań. Choć jego budowa potrwa dłużej i pochłonie nieco więcej środków finansowych, taki obiekt będzie cechował się doskonałą stabilnością i trwałością, znacznie łatwiej utrzymując optymalną temperaturę w swoim wnętrzu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru projektu garażu?

Przystępując do wyboru projektu garażu, koniecznie zastanówmy się, jakie funkcje ma on pełnić w przyszłości. Jeżeli planujemy wykorzystywać go wyłącznie do parkowania pojazdu, wystarczy nam niewielki obiekt z jednym pomieszczeniem. W sytuacji, gdy chcemy używać garażu także do przechowywania czy spędzania wolnego czasu, weźmy pod uwagę koncepcje z dodatkową częścią gospodarczą lub funkcją rekreacyjną. Zwróćmy uwagę na technologię budowy, bezpośrednio przekładającą się na koszty i czas realizacji inwestycji. Sprawdźmy, czy wybrany projekt dobrze komponuje się z naszym budynkiem mieszkalnym i najbliższym otoczeniem. Chcemy do minimum ograniczyć formalności i przyspieszyć termin rozpoczęcia robót? Zdecydujmy się na projekt garażu o powierzchni zabudowy do 35 m2, który może powstać wyłącznie na podstawie zgłoszenia – bez konieczności uzyskiwania pozwolenia.

Tuż obok projektów domów, plan garażu to jedna z chętniej kupowanych koncepcji architektonicznych. Takie budynki zapewniają cenną dodatkową przestrzeń do parkowania pojazdu czy przechowywania sprzętów ogrodniczych, będąc niemal niezbędnym elementem wyposażenia każdej posesji. Prawidłowo dopasowane do stylistyki obiektu mieszkalnego oraz wymagań inwestorów, staną się funkcjonalną ozdobą działki, którą docenią wszystkie osoby posiadające dom z ogrodem.

Zdjęcie: Projekt G57a – Garaż z pomieszczeniem gospodarczym i wiatą garażową G57a z kolekcji Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Artykuł sponsorowany: Projekty domów i garaży od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.