Budowa i remont

Jak wybrać najlepszą bramę wjazdową dwuskrzydłową?

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa to tradycyjne, sprawdzone rozwiązanie. Dziś coraz więcej osób wybiera skrzydła przesuwne, ale to wcale nie oznacza, że wariant rozwierny jest gorszy! Wręcz przeciwnie, na niektórych typach działek sprawdza się idealnie. Jeśli wybierzesz odpowiedni model, Twoja brama wjazdowa dwuskrzydłowa na pewno będzie trwała i wygodna w użytkowaniu. Dowiedz się, jak o to zadbać!

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa – wymiary

Przepisy są jednoznaczne – brama wjazdowa dwuskrzydłowa czy przesuwna nie może być węższa niż 2,4 m. Należy jednak pamiętać, że są to absolutnie minimalne wymiary! Na większości działek nie powinno być problemu z montażem szerszej bramy (minimum 3-metrowej). Zapewni Ci to wygodę manewrowania i przyspieszy codzienne wyjazdy oraz wjazdy na posesję.

Odpowiednia szerokość bramy jest szczególnie ważna, jeśli wjazd na działkę wiąże się z koniecznością wykonania ostrego skrętu. Należy zadbać o to, by auto miało zapas z każdej strony. W takiej sytuacji optymalnym wyborem może być brama wjazdowa dwuskrzydłowa, która ma zdecydowanie większe wymiary – szerokość 3,5 lub wręcz 4 metrów. Warto skonsultować się z doradcą klienta u sprzedawcy, by wybrać optymalny wariant.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem – wygoda na co dzień

Jeśli codziennie wyjeżdżasz z posesji samochodem, brama wjazdowa dwuskrzydłowa z napędem to w zasadzie konieczność. Zakup i montaż automatyki nie są bardzo kosztowne, ale zapewnia to komfort, który docenisz każdego dnia. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa automatyczna nie wymaga wysiadania z samochodu w celu jej otwarcia. Dzięki temu jest nie tylko wygodniejsza, ale również bezpieczniejsza. Już nie będziesz musiał się martwić, że złodziej wsiądzie do Twojego auta i po prostu nim odjedzie, podczas gdy ty będziesz zajęty ręcznym otwieraniem skrzydeł.

Ponadto problemu nie będą stanowić niekorzystne warunki pogodowe czy otwarcie wjazdu dla gości. Brama wjazdowa dwuskrzydłowa na pilota może się otworzyć na kilka sekund przed tym, jak do niej podjedziesz, pozwalając Ci nie blokować przejazdu na przydomowej ulicy czy zastawiać chodnika. Każdy wjazd i wyjazd z posesji może być dzięki niej szybki i wygodny. Dlatego brama wjazdowa dwuskrzydłowa elektryczna to inwestycja, której na pewno nie pożałujesz.

Brama wjazdowa.

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa automatyczna zapewni Ci wyjątkową wygodę użytkowania. Należy jedynie pamiętać o właściwym doborze napędu i szerokości wjazdu.

 

Brama wjazdowa dwuskrzydłowa pełna czy ażurowa?

Warto również dobrze się zastanowić nad wzorem bramy. To nie tylko kwestia estetyczna. Owszem, brama wjazdowa dwuskrzydłowa z furtką muszą pasować do siebie nawzajem, a także do płotu, domu i całej aranżacji działki. Dobrze również, jeśli po prostu Ci się podobają – zwłaszcza że jest to inwestycja na wiele lat. Należy jednak również pomyśleć o względach praktycznych.

Pełna brama wjazdowa dwuskrzydłowa z pasującą furtką zapewni zdecydowanie więcej prywatności. Pomoże też odgrodzić podjazd i strefę wejściową do domu od hałasu czy kurzu z ulicy. Może to być dobry wybór przy dość ruchliwej drodze lub chodniku, którym porusza się wiele osób. Taka brama może jednak optycznie pomniejszać niewielką działkę. Jest też bardziej narażona na podmuchy wiatru, dlatego automatyka wymaga zastosowania droższego siłownika o większej mocy.

Brama wjazdowa ażurowa tworzy wrażenie większej przestrzeni, nawet jeśli prześwity pomiędzy elementami są niewielkie. Dzięki niej posesja nie wygląda również jak twierdza. Słabiej izoluje, ale za to pozwala na naturalną cyrkulację powietrza. Łatwiej ją otworzyć i zamknąć podczas silnego wiatru. Czasami jednak może być konieczny montaż siłownika podziemnego – ze względów estetycznych. Tradycyjne elementy automatyki nie zawsze dobrze się komponują z ażurowymi bramami – szczególnie tyli kutymi, w tradycyjnym stylu.

Jeden komentarz do “Jak wybrać najlepszą bramę wjazdową dwuskrzydłową?

  • Zdecydowanie brama wjazdowa na napęd jest wygodna. Bardzo jestem zadowolony z tej opcji. Mogę każdemu polecić.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.