Wnętrza

Na co zwrócić uwagę przy remoncie mieszkania?

Zdecydowaliśmy się przeprowadzić remont mieszkania. Mamy już wstępną koncepcję. Zastanawiamy się jednak, na co zwrócić uwagę przy remoncie mieszkania? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście.

Instalacja elektryczna

Instalacje to te elementy, których nie widać, a są niezmiernie ważne. Remontując instalację elektryczną, pamiętajmy o dokładnej dokumentacji. Brak takich schematów, jak i gdzie jest zamontowana, skutkuje wieloma problemami. Fajnym rozwiązaniem jest robienie dokumentacji fotograficznej. Podczas remontu instalacji warto sfotografować każdą ścianę z kablami, a także każdą puszkę. Dokładny schemat ułatwia przyszłe remonty, a przecież nie chcemy pozbawić się prądu podczas wiercenia zamocowania na półkę. Od sprawnego funkcjonowania instalacji elektrycznej zależy komfort naszego mieszkania.

Instalacja wodno-kanalizacyjna

Jeżeli nasze mieszkanie jest w bloku to, upewnijmy się, że wspólnota już odremontowała piony i nie będzie tego robić w naszym mieszkaniu. Dopiero po wykonaniu remontu podstawowych instalacji możemy przejść do wykańczania wnętrza.

Ściany

Obecnie najczęściej stosowanymi materiałami wykończeniowymi ścian są struktury, tapety i gładzie gipsowe. Te ostatnie ograniczają dopływanie powietrza do mieszkania. Są problemem zwłaszcza w kamienicach i mieszkaniach znajdujących się w nowym budownictwie. W połączeniu ze źle dobranymi oknami plastikowymi może prowadzić do pojawienia się problemów z wilgocią. O wiele lepszym wyjściem jest zastosowanie gliny kaolin nieograniczającej dopływu powietrza. Inną możliwością wykończenia ściany jest kamień, który łączony z punktowym oświetleniem tworzy oryginalny efekt.

Podłogi

Podłogi warto wykańczać dobrej jakości materiałami. Pamiętajmy, że codziennie będziemy po niej chodzić. Nie chcemy przecież, żeby szybko się zużyła. Ponadto tańsze produkty mogą także szybko odkształcać się i ulegać uszkodzeniu. Wybierając produkty do wykończenia podłogi, warto zainteresować się panelami mającymi podwyższoną odporność na ścieranie albo dobrej jakości drewnem. W przedpokoju u kuchni warto zainwestować w gres polerowany. Nie tylko doda połysku, ale także jest bardzo komfortowy w utrzymaniu czystości.

Okna

Wybierając okna także, kierujmy się starannością wykończenia i wykonaniem z materiałów najwyższej jakości. Warto zainwestować w pięciokomorowe okna plastikowe albo wysokiej jakości okna drewniane. Te ostatnie wymagają systematycznej konserwacji.

Finansowanie remontu mieszkania

Postanowiliśmy przeprowadzić remont mieszkania. Super, mamy już swoją wizję. Jednak podstawowy problem polega na braku wystarczających oszczędności na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe, czytaj więcej. Ich główne zalety to natychmiastowa dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości. Z tego względu upewnijmy się, że szybka pożyczka nie będzie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego. Każde zobowiązanie warto zaciągać odpowiedzialnie po przemyśleniu możliwości jego spłaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.